301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 11:39 Bu haber 276 kez okundu
 
UYSAL’DAN KÖLEOĞLU’NA ELEŞTİRİ VE TAVSİYELER
UYSAL’DAN KÖLEOĞLU’NA ELEŞTİRİ VE TAVSİYELER
KUMLUCA Haberi


UYSAL’DAN KÖLEOĞLU’NA ELEŞTİRİ VE TAVSİYELER

Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal Belediye meclis üyeleri ile birlikte değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantıda Kumluca Belediye Başkanına Eleştiri Ve Tavsiyelerde Bulunuldu.

Erol Uysal açıklamasında şunları söyledi; ‘Öncelikle 4 Ekim 2019 Perşembe günü toplanan Kumluca Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısında alınan kararlar ilçemize hayırlı olsun. Bu toplantıda grubumuz ve ittifakımız adına verilen önergeleri ve gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmak isterim.

Meclisimizde ilk olarak MHP grubu bir soru önergesi sundu. Bu önergede ilçemizde bulunan Hüseyin Gürkan parkındaki oyun parkının bir HDP yönetim kurulu üyesine hangi ihale şartlarıyla ve ne zaman verildiği soruldu. Bu soru önergesi AK Parti ve MHP meclis üyelerinin evet oyuna karşılık, CHP ve İyi Parti meclis üyelerinin ret oyuyla gündeme alınmadı.

YANAR KAYMAK; ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİNİN İLÇEMİZDE HIZLANMASI GEREKİYOR’

Ardından partimiz meclis üyesi Yüksek Mimar Yanar Kaymak iki adet önerge verdi. Bu önergelerden birinde ''Kentsel Dönüşüm'' vurgusu yapan Kaymak, Kentsel Dönüşüm sürecinin ilçemizde hızlanması gerektiği, halkın bu konuda bilinçlendirilmesi ve işleyişin hızlanmasıyla ile alakalı bir dizi öneride bulundu. Bu önerge oy birliğiyle kabul edildi. Diğer önergesinde ise 31 Aralık 2019 tarihinde yürürlüğe girecek ''Otopark Yönetmeli'' ile ilgili açıklama yapan Kaymak, belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün ivedilikle bir harita ve plan notu çalışması yapması gerektiğine, daha sonra oluşabilecek bürokrasi yavaşlamadan ilçemizde yaşayan 12.000 kişinin gelir kaynağı olan inşaat sektörünün sekteye uğramaması için bir ön hazırlık sürecine şimdiden girilmesi gerektiğine değindi. Bu önerge de oy birliğiyle kabul edildi.

MEHMET ÖZGÜR ERKAN; ''FİLLER TEPİŞİRKEN OLAN ÇİMENLERE OLUYOR’’

Daha sonra partimiz meclis üyesi Eğitimci Mehmet Özgür Erkan üç adet sözlü soru önergesi verdi. İlk olarak yayınlanan Stratejik Plan içerisinde eğitim konusunda hiç bir projeden bahsedilmediğine değinen Erkan, KUMBEK konusunda kurumun feshiyle başlayan sürecin, ''Gençlik Gelecektir'' sloganı ile yola çıkan bir başkanın öğrencileri mağdur etmesiyle sonuçlandığını belirtti. Mevcut kurs için kullanılan yerin ulaşım ve trafik sorunu yarattığına dikkat çeken Erkan, ''Filler tepişirken olan çimenlere oluyor'' diyerek, öğrencilerin siyasi hesaplaşma malzemesi yapılmamasını istedi. Son olarak Stratejik planda yer alan ''Dijital Arşivin Oluşturulması'' fikrini desteklediğini dile getiren Erkan, ''Mevcut arşivin, Osmanlı Salnameleri, Evliya Çelebi Seyahatnamesi tarihi öneme sahip eserlerin ve Kumluca Belediyesi önceki dönem arşiv yayınlarının geri dönüşüme gönderildiği bilgisini edindiğini söyledi. Dijital arşivin önce kendi öz tarihine sahip çıkılarak, mevcudun korunarak oluşturulabileceğini belirtti.

TAYLAN ATASOY; ‘MALİYET HESABI HİÇ BİR ZAMAN İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR’

Partimiz meclis üyesi Çevre Mühendisi Taylan Atasoy bir adet soru önergesi sundu. Temmuz ayı ortası itibariyle sona eren üretim sezonunda oluşan sera atıklarının ara depolama bölgelerinde halen bulunmasıyla ilgili olarak, bu depolama bölgelerinin bölge çiftçisine kolaylık sağlıyor olsa dahi süreç dâhilinde olumsuz etkilerinin artarak çevre, bitki ve insan sağlığını etkileyeceğini belirtti. Bu atıkların uygun şartla sağlanmış olan atık depolama tesislerine götürülmesi gerektiğine dikkat çeken Atasoy, az maliyet hesabının hiç bir zaman insan ve çevre sağlığından daha önemli olamayacağına vurgu yaptı.

Son olarak Kırkpınar'da dereceye giren ilçemiz güreşçilerine çeyrek altın hediye edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu önergesi hakkında söz alan partimiz meclis üyesi Halil Karataş, tüm güreşçilere aynı ödülü vermenin doğru olmadığını, daha teşvik ve onure edici olması bakımından, her boyda dereceye girmiş 1.'lere tam altın, 2.'lere yarım altın, 3.'lere çeyrek altın verilmesinin daha adil olacağını belirtti. Bu önerge ise CHP ve İyi Parti'li meclis üyelerinin evet oyuyla, geldiği şekliyle yani her dereceye giren güreşçiye çeyrek altın verilecek şekilde geçti.

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: UYSAL’DAN, KÖLEOĞLU’NA, ELEŞTİRİ, VE, TAVSİYELER,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 30.05.2020
Bugün
14° - 23°
Pazar
15° - 23°
Pazartesi
16° - 21°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 29.05.2020
İmsak
03:53
Sabah
05:34
Öğle
13:00
İkindi
16:50
Akşam
20:16
Yatsı
21:50
Arşiv Arama
Haber Yazılımı