Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 14:16 Bu haber 400 kez okundu
 
YIRTIK KOT.... !
FİNİKE Haberi


Sakin bir zaman bulup, akılı telefonumun not defterini alıp, bu haftaki köşe yazım için klasik tarzda yazı yazmaya hazırlanıyordum ki, arkadaşımın biri ne yaptığımı sordu, köşe yazımı hazırlıyorum dedim.

Arkadaşım: "Hayata pembe bakıyorsun, yazılarını okuyorum, bu kadar sorunun içinde nasıl böyle pozitif bakabiliyorsun ? " dedi..
Dedim ki ona: " Hayatın kendisi zaten bir mücadele ve zorluklar ile dolu. Bunların ben de farkındayım, bunlar zaten var..Bunların üstüne bir de karamsar mı bakalım, karamsar bakarak iyice çekilmez mi yapalım?
Arkadaşım: "Dediğinde doğru !" dedi ve derken bir başka arkadaş söze girdi ve takılarak dedi ki;
"Bırak bunları yazmayı, kendine git yırtık bir kot al !" dedi.. Güldük hep beraber.
"Doğru dedim. Bu güne kadar hiç yırtık bir kotum olmadı..En kısa zamanda yırtık bir kot alayım!" dedim , hep beraber şakalaşıp gülerken, bir taraftan da düşündüm kendi içimde, ben hiç yırtık kot giymedim, epeydir de moda, ben daha denemedim bile..
"Ömründe bir kez de olsa, yırtık bir kot giymeden ölmek olmaz !" dedim kendi kendime...
Henüz karar veremedim, dar paça mı olsun, geniş paça mı olsun, ölmeden yırtık kotu ben de bir giyeyim, eksik kalmasın dedim ve merak ettim, bakalım giyince ne hissedeceğim?
İşte böyle yırtık bir kot gibi olmuş bu yaşamda
kimi yokluktan giyiyor, kimi varlıktan giyiyor o yırtık kotu..
Yırtık kot deyip geçmeyelim, o yırtık kot ile gençler, insanlar neleri yırtıyor neleri....
Toplumun koyduğu alışılmış kuralları, kendisine konulan baskıları, sıradanlığı, bıkkınlığı, yılgınlığı yırtıyor aslında.. Tabi ki biraz da moda...
Karşımızdaki insan yırtık kot giyiyor diye, kaşımızı kaldırıp bakmak yerine, yırtık kot giyeni ve isyanını, boşvermişliğini, duygularını anlamaya çalışalım. Gerçek kişiliğini görmeye çalışalım..!
Sonra yırtık kot giymenin insan psikolojisini rahatlatan bir yönü de var..Kendisini veya karşısındakini yırtmak yerine bırakalım insanlar kotlarını yırtsınlar...
Elbetteki her yerin kendine göre bir giyim adabı olsa da artık insanlar giyim kuşam konusunda özgür ve rahat olmak istiyorlar.
Değişen dünya ile birlikte giyim kuşam anlayışı da değişiyor. Ölçüyü kaçırmamak, ortamın gereğine uygun olmak kaydıyla, yakışan daha rahat bir giyim tarzına insanlar daha hoşgörülü bakıyor artık...
Yine de suyunu çıkarmadan tercih edilen rahat bir giyim tarzı, bazen de alışılmışın dışında biraz değişik bir giyim tarzı insana bir yenilik de olacaktır..
Arkadaşlarım ile yaptığımız yırtık kot sohbeti, bu haftaki köşe yazımın tarzını da değiştirdi, aynı tarz yazılarımdan sıkılanlar için bu hafta da böyle olsun, biraz değişiklik olsun...!
Arkadaşlık da güzel, takılmacalı- şakalı-neşeli sohbet etmek de güzel....
Neşeli sohbetleriniz bol olsun...!

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YIRTIK, KOT...., !,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
26° - 36°
Pazar
25° - 33°
Pazartesi
26° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
03:51
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı