301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 16:15 Bu haber 1025 kez okundu
 
YENİ BİR DÖNEMİN KAPISINDAYIZ KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI
YENİ BİR DÖNEMİN KAPISINDAYIZ KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA Haberi


YENİ BİR DÖNEMİN KAPISINDAYIZ KUMLUCA MÜFTÜSÜ  HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI

 

Rahman ve Rahim olan yüce Allah’ın adıyla başlayalım efendim.

Hepimizin Cuması mübarek olsun ve hayırlı günler geçirmenizi Allah cümlemize nasip eylesin.

Efendim! Yeni bir dönemin daha arefesindeyiz. Coranavirüs hala bizlerin hayatını tehdit ediyor. Bu hengamede Ramazan ayımız da  sessiz ve sedasız bir şekilde geldi ve geçti. Kalbimiz de ince bir sızı, hüzün ve huzur bırakarak gitti. Seneye hayırlısı ile kavuşmayı Rabbim cümleye nasip etsin.

 

Yeni bir dönemin tam kapısındayız. 10 Cuma geçti üzerimizden Camiler cemaatimize kapalıydı. Şükürler olsun Allaha ki bu cumadan itibaren Camilerimiz hem de Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethettiği günde yeniliklere ve güzelliklere, birliği ve beraberliği ,sevgiye ve kardeşliğe, şefkat ve merhamete, yeniden kapı olması dileklerimiz ile  cemaat ile buluşuyoruz.

 

ÇOK ÖZLEDİK CAMİDE CEMAAT OLMANIN HAZZINI TATMAYA

 

Çok özledik Camide cemaat olmanın hazzını tatmaya. Mahallemizin yaşlısı ile gencini aynı manevi ortamda bir hamur teknesinde yoğurur gibi bizleri yoğuran  Camilerimizin hayatımızda ne kadar da anlamı büyükmüş. Ne kadar da ihtiyacımız varmış Cami de cem olmaya. Ne kadar da hayatımıza anlam ve mana katıyormuş camide cemaat olmak. Günler geceler ne kadar da anlamsız ve manasızmış cemaat olamadığımız zaman. Ne kadar da, tuzsuz yemeğe benzermiş cemaate iştirak edemeden hayatın gelip geçmesi. Hep bu günlerin özlemi ile ezanları dinledik camilere giremeden. Güzel sesli hocalarımızın coşkulu seslerle okudukları ezanları dinlerken camide cemaat olamamanın ağırlığına, bir gün bu sıkıntılar geçecek, bir gün kavuşacağız cemaatimize ve camimize diyerek sabrettik ve özlem duyduk. Şükürler olsun ki Allah’a, bu cumadan itibaren camilerimizin dış alanlarında ve namaz kılmaya uygun mekânlarda cuma namazlarımızı eda ediyoruz. Öğlen ve ikindi namazlarımızı da cemaatle kılmaya başlıyoruz inşallah.

 

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMADAN CAMİYE GELECEĞİZ

 

Tabi yine tedbiri elden bırakmadan, tabi yine her türlü kurallara uyarak camiye geleceğiz. Maskesiz camiye gelemeyeceğimiz gibi, seccadelerimizi de alarak hem cumaya hem de öğlen ve ikindi namazlarımızı kılmak için camilerimize gelebileceğiz. Fiziki temas kurallarına kesinlikle uymalıyız ki, kalbinde hastalık bulunanlar cumamıza ve cemaatimize laf etmesinler. Kalpleri fitne ve fesat dolanların ellerine fırsat vermemek için yetkililerce belirlenen kurallara harfiyen uymalıyız. Cuma namazları belli yerlerde kılınacağı için kalabalık Müslüman kardeşlerimize yardımcı olmak ve onlara rehberlik etmek için Cuma Namazı Heyeti oluşturuldu. İmamlarımız,  Kur’an Kursu hocalarımız, öğretmenlerimiz ve gönüllülerden oluşan heyetin görevi camide sağlıklı bir şekilde namaz için her türlü saf düzeni, hijyen kuralları, maske kullanımı, seccadeli gelmeleri gerektiğini hatırlatmak, namaz bittikten sonra da yine belli kurallar çerçevesinde cemaatin dağılmasına yardımcı olmak üzere görev yapacaktır cuma heyetleri.

Şimdilik sadece cuma öğlen ve ikindi namazlarımızı cemaatle kılma imkanı bulduğumuza, sonra yine beş vakit namazı cemaatle kılma imkanı bulacağımızı ümit ediyoruz.

Bu günleri bizlere gösteren Yüce Allah’a şükretmek için kurbanlarımızı keseceğimizi de bu arada ilan ederek bitirirken hiçbir kardeşimizin hiçbir yerde belirlenen kurallara uyma konusunda gevşeklik göstermemelerini, yetkililerin belirlediği kurallara uymada titiz olmaya davet ediyorum. Günümüz ve Cumamız tekrar mübarek olsun.

Bizleri bu günlere kavuşturan Rabbe secdeler olsun!

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YENİ, BİR, DÖNEMİN, KAPISINDAYIZ, KUMLUCA, MÜFTÜSÜ, , HACI, KAHRAMAN’IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 03.03.2021
Bugün
- 17°
Perşembe
10° - 19°
Cuma
- 20°
Anketler
Antalya

Güncelleme: 03.03.2021
İmsak
06:01
Sabah
07:20
Öğle
13:14
İkindi
16:27
Akşam
18:59
Yatsı
20:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı