Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:25 Bu haber 512 kez okundu
 
Zeynep taburcu oldu
Zeynep taburcu oldu
KUMLUCA Haberi


Sa

ğlık Bakanlığı tarafından ambulans uçak ve helikopter kaldırılan küçük Zeynep taburcu oldu.

 

Sivas'a ba

ğlı Yıldızeli ilçesi Sarıyar köyünde yaşayan Çağlar ailesinin 4 yaşındaki kızları Zeynep Çağlar'ın traktörün pervanesine kaptırması sonucu kopan sağ el parmakları için uygulanan tedavinin tamamlanmasının ardından küçük Zeynep hastaneden taburcu edildi.

10 gün önce evlerinin önündeki traktörü küçük karde

şinin çalıştırması sonucu sağ el parmakları traktörün pervanesine sıkışan Zeynep Çağlar, ambulans uçak ve helikopterle getirildiği Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Özel Medikum Hastanesi'ndeki tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu oldu.

Hastaneden taburcu olmadan önce küçük Zeynep'in 10 gün seriyle tedavisini yürüten Özel Medikum Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzman

ı Op. Dr. Hüseyin Balkarlı tarafından son kontrolleri yapıldı. Hastanın kendilerine geldiğinde sağ el baş parmağı ile üç ve döründü parmaklarında ciddi yaralanmaları, ikinci parmağın ise ampute şekilde geldiğini ifade eden Op. Dr. Balkarlı, hemen müdaheleye alarak baş parmağı ile üç ve dördüncü parmaklarındaki ciddi yaralanmaları onardıklarını, ikinci parmaği ise dikerek reimplantasyon edildiğini söyledi.

Operasyon sonras

ı ikinci parmakta opresyon sonrası kan dolaşımı sağlanmasının kendilerini sevindirdiğini kaydeden Balkarlı, "Hastamız bize 10 gün önce gelmişti. Geldiğinde sağ el birinci, ikinci ve üçüncü parmaklarında ezilme tarzında yaralanmaları vardı. Biz her üç parmağa da müdahale etmiştik, özellikle ikinci parmağı kötü yaralanmıştı. Çocuk olması dolayısıyla biz onada şans tanıyıp total ampüte olan ikinci parmağını da reimplante etmiştik. Fakat dolaşımın devamlılığını sağlayamadık ve o parmağı orta seviyeden almak zorunda kaldık. Diğer parmaklarında her hangi bir sıkıntısı yok. Bundan sonraki süreçte bazı tavsiyelerle hastamızı taburcu ediyoruz." dedi.

Küçük Zeynep'in babas

ı Osman Çağlar da kızının tedavisinin tamamlanmasının ardından hastaneden taburcu oldukları için sevinçli olduklarını ifade etti. Yaklaşık 10 günlük süreçte kızlarının sağlığına kabuşması için herkesin çanla başla çalıştığını kaydeden Çağlar, "Bugün çocuğum ile birlikte hastaneden taburcu oluyoruz. Bu süreçte bize her türlü desteği veren doktorlarımıza, sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Özellikle de Sağlık Bakanlığı'mıza teşekkür ediyorum. Allah bize böyle bir acı yaşatmasın, devletemize milletimize zeval vermesin." dedi.

-

Olayın geçmişi -

Sivas'

ın Yıldızeli ilçesi Sarıyar köyünde yaşayan Osman ve Özge Çağlar çiftinin kızları 4 yaşındaki Zeynep, evlerinin önündeki traktörün yanında oynarken küçük kardeşinin traktörü çalıştırması sonucu traktörün pervanesine sıkışan sağ elinin bir parmağı kopmuş, iki parmağı yaralanmıştı.

Olayın arından ailesi tarafından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine götürülen Zeynep Çağlar'ın, ambulansla önce Kayseri'ye, ardından da operasyonu gerçekleştirecek uygun ekibin Antalya'nın Kumluca ilçesinde Özel Medikum Hastanesi'nde olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın devreye girmesiyle ambulans uçak ve helikopterle Özel Medikum Hastanesi'ne sevki sağlanarak operasyona alınmıştı.

 

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: Zeynep, taburcu, oldu,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
26° - 36°
Pazar
26° - 32°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 01.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:35
Öğle
13:06
İkindi
16:57
Akşam
20:28
Yatsı
22:04
Arşiv Arama
Haber Yazılımı